V současné době, často zmítané sociálním i pracovním zločinem, představuje IP kamerový systém účinnou pomoc nejen při střežení majetku, ale i v pracovních procesech. V jednom momentě sleduje IP kamerový systém vše, co je třeba zabezpečit, a v druhém monitoruje průběh pracovních procesů. Pokud to převedeme do běžné praxe, je tím myšleno zabezpečení rodinných bytů, domů, chat nebo obchodů, průmyslových areálů a zároveň i monitorování pracovních linek, chybovost výrobních strojů, sledování městské hromadné dopravy atd. S využitím se můžeme setkat již téměř všude.

 

realizace od A do Z

1. Návrh systému

Návrh kamerového systému na míru prostředí a také potřebám zadavatele. Podrobná cenová nabídka. Konzultace ohledně možných řešení a variant provedení.

2. Instalace / realizace

Montáž a instalace kamerového systému u zákazníka (drobné zednické práce, natažení kabeláže, zajištění napájení) s následným oživením celého systému.

3. Testování funkčnosti

Podstatnou součástí celé práce je testovací část. Jestli se na místě systém chová dle požadavků. Doladění systému dle prostředí finálního umístění.

4. Zaškolení obsluhy

Zaškolení provozovatele a personálu ohledně užívání, manipulace a fungování kamerového systému. Vytvoření jednotlivých uživatelských účtů, abyste efektivně mohli využívat bezpečnostní systém na 100%.

5. Vzdálený dohled

Nastavení vzdáleného přístupu přes PC, mobilní telefon nebo tablet k instalovanému kamerovému systému. Možnost sledování záznamů i aktuálního obrazu v místa instalace nebo celého světa.

6. Správa systému

Údržba a správa systému jednou za čas neuškodí a o tu se také postaráme. Aby kamery fungovaly jak mají, nahrávací zařízení zaznamenávalo obraz a mohli jste se na celou sestavu plně spolehnout.

Nabízené varianty kamerových systémů:

  • Basic – IP Kamery napájené trafem nebo přes *POE, podpora nahrávání na *NVR nebo SD Kartu vloženou do kamery, přístup ke kameře z lokální sítě nebo vnější sítě.
  • Clasic- IP Kamery napájené přes *POE, nahrávání na *NVR, přístup ke kamerám a záznamům odkudkoliv na světě
  • Premium- IP Kamerový systém napájený pomocí *POE, nahrávání na *NVR, přístup ke kamerám a záznamům odkudkoliv na světě, napojení na *PCO, notifikace detekce pohybu pomocí e-mailu a SMS

*POE – Napájení typu Power over Ethernet (PoE) je síťová funkce definovaná podle standardů IEEE 802.3af a 802.3at. Napájení typu PoE umožňuje ethernetovým kabelům napájet zařízení připojená k síti přes existující datová připojení.

*NVR- Netwok Video Recorder – Jak již název napovídá, jedná se o záznamové zařízení, připojené do počítačové sítě, na které se ukládají videozáznamy pořízené IP kamerami

*PCO- Pult centrální ochrany ochrany

Pokud máte zájem o vypracování návrhu realizace kamerového systému na míru neváhejte nás kontaktovat

 

Možnosti využití IP kamerových systémů již zdaleka nespočívají pouze v zabezpečení. Jaké jsou tedy nejčastější možnosti využití? Pokračujte na další stránku